Ako to funguje?

Základom umelej inteligencie sú dáta. Na to aby fungovala na účel aký potrebujeme ju musíme najprv “naučiť” čo má robiť. Následne dokáže vysokou rýchlosťou rozhodovať a plniť svoje povinnosti.

Spôsob implementácie umelej inteligencie

Implementáciu umelej inteligencie rozdeľujeme do 6 krokov

1
Získanie informácii a vstupov

Vašou úlohou na začiatku je čo najlepšie opísať problém, s ktorým sa stretávate. Na základe informácií, ktoré od Vás dostaneme budeme navrhovať celý systém.

2
Analýza vstupov a návrh riešenia

Na základe Vášho zadania vypracujeme analýzu stavu a navrhneme riešenie. Návrh budeme konzultovať s Vami, aby sme čo najlepšie pochopili Vaše ciele a zefektívnili celý vývoj.

3
Čistenie dát

Nie vždy, no veľmi často sú v dátach nekonzistentné informácie, chýbajúce údaje prípadne preklepy. Tie sa v tomto kroku snažíme odstrániť, aby v rozhodovaní umelej inteligencie nevznikali anomálie.

4
Vývoj a testovanie

Systémy vyvíjame pomocou najmodernejších technológií, ktoré sú k dispozícii. V tomto kroku ich programujeme a spájame s Vašími. Počas a po vývoji využijeme testovacie dáta pre testovanie správneho fungovania systému.

5
Nasadenie

Podľa návrhu nasadenia sa vykonajú individuálne úkony potrebné pre bezpečný prechod na nový systém a školenie pracovníkov.

6
Optimalizácia

Po nasadení sledujeme správanie systému a optimalizujeme výkon a správnosť výstupov.

FAQ

Ak hľadáte spôsob ako zefektívniť Vašu prácu s celým životným cyklom zamestnancov umelá inteligencia Vám s tým môže pomôcť

Čo ak nemáme dáta, ktoré by sme použili?
Je podstatné čo chceme s umelou inteligenciou dosiahnúť. V zásade to nevadí, dáta sa dajú nazbierať po tom ako si určíme aké potrebujeme pre dosiahnutie cieľa, no musíte počítať s tým, že to bude trvať dlhšie o ten čas zbierania dát.
Koľko je dostatočné množstvo dát?
V zásade platí, že čím viac dát tým lepšie, pretože model, na základe ktorého sa umelá inteligencia rozhoduje je rozsiahlejší a rozhodnutia sú presnejšie a lepšie. No neexistuje spodná hranica množstvu dát, okrem nuly :).
Je implementácia drahá? Koľko to stojí? Oplatí sa mi to?
Cena je individuálna a robí sa na mieru podľa zadania a cieľov. Na začiatku je podstatnejšia návratnosť implementácie, tzn. čo implementácia ušetrí / zarobí a v porovnaní s vývojom je dôležité si určiť či je ekonomicky výhodné do riešenia ivestovať alebo nie. No prakticky treba počítať od niekoľkých tisíc eur a rozsiahle systémy v desiatkach tisícoch eur. Umelá inteligencia nie je lacná, no vie priniesť násobne viac.
Ako dlho trvá vývoj umelej inteligencie?
Je to individuálne no od týždňov až mesiace, podľa náročnosti zadania, cieľov a prepojení systémov.
Ako ušetríme nasadením umelej inteligencie?
Ušetriť sa dá čas Vašich zamestnancov, Váš čas, dá sa ušetriť lepšími strategickými rozhodnutiami a automatizovaním procesov. Väčšina sa dá odmerať empiricky s návrhom cieľa a porovnať hodnotovo.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Dohodnite si s nami konzultáciu!